Kommentarer
Spara blogginlägg
 
   

här är Jag

ja..hej!

Jag kanske ska börja med att presentera meg då.. Jag heter Hanna Och bor i en mycketr gullig by utanför Sundsvall.. Det är den finaste by jag någonsin har sett ska ni veta..
Ja jag bor i ett gult hus med min mamma å min pappa... och jag får ju inte glömma katterna. Svart-Kalle och Brun-Kalle. Svart-Kalle är en konstig katt ska ni veta-. Men myckket fin katt. Brun-Kalle är en kurr katt. Han äter kissar bajsar sover och kuuuuuurrrrar.
Å juste jag är 15 år också..


Denna dag idag..
Ja jag vaknade vid 7 tiden och fick panik för jag ångrade mitt gymnasieval. Nordvik... Internatskola. Sen somnade jag igen. Sedan vaknade jag kl 11 och fick nästan panik igen.. Jag skulle ju på gatufesten idag.. PAPPA!!!!! Han glömde att väcka mig kl 9 imorse så nu hann jag inte med bussen. Det blev en väldigt o-gatufestig dag.
Först satt jag framför tv.n och glodde. Sedan satt jag på mitt rum och blodde.
Sedan målade jag en tavla med blå färg. Efter det städade jag lite. Och jag får ju inte glömma spagettin. Jag gjorde hemmagjord spagetti..

Recept
vetemjöl efter smak och tycke
olja efter smak och tycke
salt efter smak och tycke
vatten efter tycke. (man kan också ta ägg)

Ja sen efter jag blandat i alla ingridienser så rullade jag dom till smala band och kokade dom. Dom blev bra och goda.

Sen satte jag och pappa å mamma också upp en gardin i min bokhylla. Det blev väldigt fint. Jaa. sen åt jag lasagne.. Men vem bryr sig egentligen?


Sen tog jag min systers tomma cigarettpaket och slog in det i rosa papper och la pärlor i den och satte den bakom gardinen.


Ja och jag tog en prommis också.. ute i regnet.-

Å nu sitter jag här då.. och glor. eller skriver.

Ja det var väl typ min gad dårå. Och det här var väll typ min första blogg här då..

Men jag kom på att jag måste ha nått mål i min blogg som jag måste uppnå..

Det första kan vääl vara "jakten på marsvinet"
Jag hade nämligen tänkt att köpa ett marsvin.

Hej då jungmanjansson som min mamma brukar säja-

Just nu känner jag mig: Halvdan

 

 
 
 

  här är Jag

har hon hittat sitt cigarettpaket ännu

/// anonym




Kommentera

Förnamn
 
   
Rubrik
 
   
E-post (Om du vill bli meddelad när någon skriver.)
 
   
Text

(Logga in för att kunna lägga till bild!)
För att skydda oss från spam, klicka i dom gröna rutorna!
Spam Check 2.0 © JW  D E S I G N